Щорічна основна відпустка

Форум призначено для розгляду питань з кадрового діловодства на державній службі
Відповісти
Аватар користувача
granitoksana
Адміністратор сайту
Повідомлень: 64
З нами з: Пон травня 13, 2019 11:20 am
Контактна інформація:

Щорічна основна відпустка

Повідомлення granitoksana » Вів червня 18, 2019 6:25 pm

Чи можливо отримати 4 дні відпустки , якщо проробив у комунальному некомерційному підприємстві (бюджет) з 16.01.2019 рік по 21.06.2019 рік та продовжую робити?
Аватар користувача
granitoksana
Адміністратор сайту
Повідомлень: 64
З нами з: Пон травня 13, 2019 11:20 am
Контактна інформація:

Re: Щорічна основна відпустка

Повідомлення granitoksana » Вів червня 18, 2019 6:25 pm

☝️З 16.01.2019 по 21.06.2019 року пройшло менше як 6 місяців (5 місяців 5 днів). Тому право на повну відпустку у вас ще не настало.
Однак, Законом України "Про відпустки" визначено, що у разі надання працівникові щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті (статті 10).
У частині сьомій статті 10 Закону України "Про відпустки" надано перелік осіб, яким відпустки повної тривалості надаються до настання шестимісячного терміну роботи.

☝️Довідково:
Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:
1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
2) особам з інвалідністю;
3) особам віком до вісімнадцяти років;
4) чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами;
5) особам, звільненим після проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення із служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання;
6) сумісникам - одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;
7) працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладах та бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою;
8) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації;
9) працівникам, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування;
10) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;
11) в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

❗️Розраховуємо кількість днів щорічної основної відпустки, які припадають на один день року: 24 : (365 - 11) = 0,0677966 (к. дн.), де 24 — тривалість щорічної основної відпустки, що належить вам за повністю відпрацьований робочий рік; 365 — кількість календарних днів року; 11 — кількість святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).
Визначаємо кількість днів щорічної основної відпустки, що належать вам: 154 х 0,0677966 = 10,44067 ≈ 10 (к. дн.).

Тобто станом на 19.06.2019 року ви маєте право на 10 днів щорічної основної відпустки.
Аватар користувача
granitoksana
Адміністратор сайту
Повідомлень: 64
З нами з: Пон травня 13, 2019 11:20 am
Контактна інформація:

Re: Щорічна основна відпустка

Повідомлення granitoksana » Пон липня 08, 2019 10:14 am

#нас_питають
#відповідь

❓Доброго дня! Підкажіть будь ласка працівник, в якого ІІІ група інвалідності має право по закону на 26 календарних днів основної відпустки чи 24?

Відповідь 👇
Тривалість відпустки регулюється відповідним законом «Про відпустки». Але щоб реалізувати гарантоване право на відпустку, ви маєте бути у трудових відносинах із підприємством/фірмою/роботодавцем (стаття 2 ЗУ «Про відпустки»). Простіше кажучи - мати трудову угоду.

У статті 6 ЗУ «Про відпустки» зазначено: «Особам з надається щорічна основна відпустка тривалістю інвалідністю III групи - 26 календарних днів».

Відповідно, так, працівник із ІІІ групою інвалідності має право на 26 календарних днів відпустки. Однак, зауважте, що тривалість відпустки може змінюватися відповідно до різних обставин.

Наприклад, у цій же статті закону вказано «Сезонним працівникам, а також тимчасовим працівникам відпустка надається пропорційно до відпрацьованого ними часу». Тобто тривалість відпустки може бути не 26 днів, але не менше цього терміну.

Але держава гарантує загальний для всіх мінімальний термін відпустки - це 24 календарні дні. (стаття 75 Кодексу законів про працю). Менше цього терміну відпустка не може бути.

Водночас, стаття 10 ЗУ «Про відпустки» говорить про те, що щорічна основна відпустка не може бути довшою за 59 календарних днів на рік.

Зазвичай, аби піти у відпустку, потрібно пропрацювати півроку. Втім, у законі є виняток для людей з інвалідністю - незалежно від групи (стаття 10 ЗУ «Про відпустки»).

Відповідно до закону, працівники йдуть у відпустку у порядку черги. Для цього складається і узгоджується з керівництвом спеціальний графік. Але особи з інвалідністю мають право йти у відпустку у будь-який необхідний час, незалежно від графіку (стаття 10 ЗУ «Про відпустки»).
Відповісти