Утворення конкурсної комісії

Форум для розгляду питань, пов'язаних з процедурою конкурсного відбору та періоду адаптації персоналу
Відповісти
Аватар користувача
granitoksana
Адміністратор сайту
Повідомлень: 60
З нами з: Пон травня 13, 2019 11:20 am
Контактна інформація:

Утворення конкурсної комісії

Повідомлення granitoksana » Чет серпня 29, 2019 3:16 pm

Доброго дня! у зв'язку зі звільненням державних службовців необхідно створити нову конкурсну комісію. В постійну конкурсну комісію треба 5 осіб. Фактично в державному органі залишилося працювати ШІСТЬ державних службовців, з яких 1-го держслужбовець можливо буде призначений адміністратором конкурсу, а 1 держслужбовець є керівником апарату (суб'єктом призначення, призначає та звільняє з посад). Також, в штаті працюють помічники суддів (які відносяться до патронатної служби та не є державними службовцями) та два працівника які виконують функції з обслуговування і також не є держслужбовцями. Як сформувати конкурсу комісію з урахуванням норм ЗУ "Про державну службу" з урахуванням СФЕРИ ДІЇ цього Закону..та з урахуванням норм Порядку проведення конкурсу для призначення на посади державної служби в судах, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 05.09.2017 р.? Чи можливо призначити адміністратором конкурсу особу, яка не є державним службовцем? Чи можливо вважати дану ситуацію як неможливість створення постійної комісії та звернутися з поданням до голови ДСА України про створення комісії одноразово для проведення конкретного конкурсу, залучивши до складу такої тимчасової комісії одного державного службовця з відповідного територіального управління ДСА України (без залучення працівника відповідного апеляційного суду), чи обов'язково треба залучати з двох інстанцій одночасно - і з територіального управління ДСА України і з відповідного апеляційного суду? Дякуємо!
Аватар користувача
granitoksana
Адміністратор сайту
Повідомлень: 60
З нами з: Пон травня 13, 2019 11:20 am
Контактна інформація:

Re: Утворення конкурсної комісії

Повідомлення granitoksana » Чет серпня 29, 2019 3:21 pm

Закон України «Про державну службу» встановлює сферу дії та державних службовців на яких він поширюється. Серед цього переліку немає чіткого визначення, що дія Закону поширюється на працівників суду, органів та установ системи правосуддя. Натомість є посилання на статтю 91, де зазначено, що керівники апаратів (секретаріатів) судів, органів та установ системи правосуддя призначаються на посаду з урахуванням особливостей, передбачених законодавством про судоустрій і статус суддів (пункт 2 статті 91 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII – далі Закону № 889).

В Законі № 889 сказано, що «особливості проведення конкурсу державних службовців на посади в органах судової влади визначаються законом» (абзац 2 пункту 2 статті 22). Не визначено яким саме Законом. Однак, якщо провести паралелі, то логічно, що – Законом України «Про судоустрій і статус суддів» 2 червня 2016 року № 1402-VIII (далі – Закон № 1402-VIII).

Відповідно до статті 150 Закону № 1402-VIII призначення на посади державних службовців, працівників, які виконують функції з обслуговування, оплата праці та соціальні гарантії працівників апаратів місцевих, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, апарату Верховного Суду, секретаріатів Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України регулюються нормами законодавства про державну службу з урахуванням особливостей, визначених Законом № 1402-VIII.

Особливості проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя визначаються Положенням, яке затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України після консультацій з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.

Відповідно до «Положення про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя», затверджене рішенням Вищої ради правосуддя від 05.09.2017 № 2646/0/15-17 (далі Положення) – для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В» у судах, органах та установах системи правосуддя Головою ДСА України утворюються конкурсні комісії у складі голови і членів комісії за пропозиціями керівника державної служби або особи, яка виконує його повноваження у відповідному органі.

Конкурсна комісія утворюється у складі не менше п’яти осіб. До складу конкурсної комісії входять представники служби управління персоналом, а також інші державні службовці відповідного державного органу, та інших органів.

У разі неможливості утворення в місцевому суді постійної конкурсної комісії така комісія може утворюватися Головою ДСА України одноразово для проведення конкретного конкурсу за пропозиціями керівника державної служби у цьому суді або начальника територіального управління ДСА України з числа державних службовців цього суду, відповідних апеляційного суду та територіального управління ДСА України.

До роботи конкурсної комісії можуть залучатися державні службовці інших державних органів, працівники, науковці та експерти у відповідній сфері, а також представник виборного органу первинної профспілкової організації за її наявності.

Керівник державної служби органу, в якому проводиться конкурс, визначає з числа працівників служби управління персоналом особу, яка буде виконувати функції адміністратора під час проведення конкурсного відбору на посади державної служби категорій «Б» і «В».

У разі коли в державному органі неможливо визначити адміністратора з числа працівників служби управління персоналом, керівник державної служби визначає особу з числа інших працівників такого органу, яка виконуватиме функції адміністратора.

Адміністратор не є членом конкурсної комісії, Комісії.
Продовження читайте https://blog.liga.net/user/ogranit/arti ... ebfLh5WQDU
Відповісти